loader image

Po delší pauze se do našeho kraje vrací série lokálních závodů a to přesněji na místo činu Ostrava- Poruba, kde to vše před více jak 26 lety začalo a my pro vás nyní máme celkový report.

Závod byl naplánován a zorganizován na sobotu 7.10.2023 což byla standardně u závodů sobota. V případě nepřízně počasí byl připraven také záložní plán na další víkend a to 14.10.2023. To se však nestalo, počasí totiž bylo pořadatelem objednané na jedničku tak jako celý průběh. Již tradičně byl tento závod rozdělen do všech věkových kategorií včetně holek, aby ukázali svou flow nejen zkušení a ostřílení borci z celého kraje, ale také začátečníci a mírně pokročilí, kteří ještě nikdy žádný závod nejeli a chtěli si vyzkoušet co takový závod obnáší nebo jezdí závody jen zřídka a chtějí nabrat další zkušenosti do nové sezóny. Brány porubského betonového království byly otevřeny časně ráno v 8:00 a celý závodní den byl rozdělen do třech kategorií a to na Holky, Kluky U14, Kluky U15+ a nechyběl ani cash best trick contest o prize money přímo do ruky. Do závodu se od 10:00 – 11:00 registroval slušný počet závodníků a to přesněji něco přes 30 i s holkami. Holky měly jízdy 2x po 60s od prvního triku a počítala se ta lepší jízda. Kluci U14 měli taktéž jízdy 2x 60s od prvního triku a počítá se lepší jízda. Zkušenější kategorie U15+ pak měla již 2x 45s od prvního triku + se ve finále k lepší jízdě počítali navíc ještě 3 best triky a bylo na co koukat.  Systém závodu se jel ve formě skupinových heatů, kdy se jela kvalifikace a pak rovnou finále. Pro 5 nejlepších finálových jezdců svých kategorií pak čekaly věcné ceny v hodnotě 30.000,- Kč od našich sponzorů.

Od rána nás hudebně doprovázel skvělý  DJ REFLUX a občerstvení pro návštěvníky zajišťoval DR.GRILL se svými pověstnými hamburgery, které jsou opravdu top. Celý průběh závodu řídil na mikrofonu zkušený pořadatel a speaker společně se 3 porotci, kteří hodnotili jízdy taktéž svými zkušenými skejťáckými očky. Vše probíhalo svižně a hladce dle časového harmonogramu a konec závodu byl pořadatelem naplánován přesně na 18 hodinu včetně vyhlášení a rozdání cen.

 Výsledky:

Ladies: 1. Viktorie Marešová  2. Tereza Kadulová  3. Klára Pavlechová

Terezka musela bohužel těsně před vyhlášením odjet. Cena za 2.místo předána

 

 

Kluci U14:  1. Daniel Procházka  2. Štěpán Brezo  3. Vojtěch Palowski  4. Brooklyn Lacko  5. Bono Malina

Bono také chyběl na vyhlášení a cenu za 5 místo předal Pepa.

Kluci U15+ : 1. Richard Horák  2. Luboš Hajnovič  3.  David Pešata  4. Jakub Kudela  5. Boris Turták 

 

Závěrem chceme poděkovat všem sponzorům, pořadatelům, trenérům, kamarádům, závodníkům a také divákům, že s námi společně rozvíjíte a udržujete tento skvělý sport skateboarding při životě.

Má to smysl!

Mějte se nejlíp a příští rok  dííkyyy čáááuuuuu !!! Video here : https://www.youtube.com/watch?v=4QYQ0_skSbI