loader image

Poslední skateboardový závod této sezóny měl název OSTRAVA CITY SKATE CONTEST, a proběhl za krásného počasí(děkujeme ti babí léto) 7.10.2017 v Ostravském betonovém království Fiveramps skateparks. Závod se konal za podpory Městského obvodu Ostrava-Poruba, Školy skateboardingu Ostrava, Picnic skateshopu, Webimex, mediálního partnera Skaterock.cz a dalších sponzorů a partnerů…

Před samotným závodem jste si mohli všichni zdarma vyzkoušet jak se na skateboardu vůbec stojí, a dozvědět se cenné zkušenosti a triky nejen pro začátečníky, ale také pro pokročilé jezdce.To vše pod vedením našeho zkušeného lektora, který se skateboardingu věnuje aktivně již 15 let.

Do závodu se přihlásilo celkově 42 jezdců, a z toho bylo 20 mlaďochů ve své kategorii, což je opravdu paráda. 22 riderů bylo potom v dospělé kategorii.

Po odbití jedenácté hodiny a ukončení registrace, odstartoval závod kategorie mladých, který se jel formou dvou 45 sekundových jízd.Do finále potom postupovalo 5 riderů, kteří si to mezi sebou rozdali v minutových jízdách.

Výsledky začátečníci:

1. Patrik Pluháček

2. Honza „Pikulík“ Kotlár

3. Sebastián Skalík

4. Denis Krupička

5. Daniel Růžička

Hned po závodu začátečníků, vypukl také velice důležitý a atraktivní závod starších pokročilých jezdců, kdy se jela kvalifikace formou minutových jízd z níž postupovalo 10 jezdců do semifinále. To se jelo úplně stejně jako předchozí část závodu, a postupovalo  také 5 jezdců. Finále se odjelo formou sedmiminutového organizovaného jamu. Velmi vyrovnaný battle předvedla havířovská dvojka Daniel Vojtaš a Honza Navrátil a porota měla co dělat, aby vybrala konečného vítěze.

Výsledky pokročilí:

1. Dan Vojtaš

2. Honza Navrátil

3. Michal Jež

4. Robert Juřenčák

5. Daniel Dujsík

Před vyhlášením výsledků ještě proběhla všemi očekávaná a oblíbená sladká tečka super skejtového dne, a to CASH BEST TRICK CONTEST O 5000,- Kč.

Officiální video ze závodu najdeš v sekci videa a fotky.