loader image

Po dalších čtyřech zastávkách série Junior českého poháru talentované mládeže U9  a U14 , nás čekalo velké finále MČR v Praze!

Poslední dvoudenní finální zastávka Junior ČSP a MČR se konala v Praze na Štvanici v Mystic skateparku, kde se také jezdí známý světový pohár Mystic skate Cup.

První registrace a speciální tréninky kategorií U 9, U 14 a ladies začali již v pátek 24.9, aby se všichni seznámili se skateparkem a natrénovali si s pomocí svých trenérů ty nejlepší triky a jízdy.

Kategorie byly do 9, do 14, do 23 let + dospělí (muži), do 23 let + dospělí (ženy).

První sobotní den byl ve znamení kvalifikací, kterou otevřeli v 9:00 kategorie U9 a U 14.

Systém vyhodnocování jízd mohli rideři a jejich příznivci vidět online hned po odjetí svých minutových jízd a zjistit tak jestli postupují do nedělního semifinále.

Ze 14 riderů z celé ČR v kategorii U9 postupovalo pouze 6 riderů do semifinále a z 5. místa postoupil také náš Filda.

Z 10 holek U14 pak postoupila ze 3.místa naše Alička.

V nedělním finále pak ze 14 jezdců z celé ČR v kategorii U9 skončil náš Filda na krásném 4. místě. Gratulace veliká!!!

A Alice také skončila celkově z 10 holek z celé ČR na krásném 4. místě. Gratulace veliká!!!

 

Na této finální zastávce se hodnotili nejen ty nejlepší umístění, ale také celkový vítězové všech šesti zastávek za jednotlivce v kategorii  street a park  + také hodnocení nejlepšího klubu taktéž v kategoriích street a park a nesmělo samozřejmě chybět vyhlášení mistrů české republiky ve všech kategoriích včetně holek a žen.

Všichni tito rideři po celou dobu všech zastávek také sbírali  cenné body, aby se mohli nejen utkat s těmi nejlepšími jezdci z celé ČR, ale postoupili také do světového závodu Rokkie tour, který se minulý rok jel v Německu a Japonsku.

Ti  nejlepší pak po malé pauzičce dále pokračovali na tento závod Rokkie tour do rakouského Innsbrucku, kde se setkají s opravdu velkou konkurencí a to i hlavně v kategoriích U9 a U 14.

Zde budou dále nabírat nové zkušenosti a zařazovat se mezi světové špičky.

Bylo to náročné a děkujeme všem účastníkům jak všech sérií závodů, tak také rodičům, klubům, trenérům a všem co se na téhle sérii nějak podíleli.