loader image
V Sobotu 4.6.2022 se hned po první zastávce ČSP kategorií 15+ , uskutečnila také první ze sedmi zastávek Junior ČSP 2022 Ostrava – Poruba pořádané místním skate klubem.

Oba tyto závody byly pořádané hlavně pro naše domácí klubové riders, aby porovnali síly se všemi jezdci a skate kluby z ČR a to na domácí půdě.

Přípravy na tyto nejvyšší soutěže a také finální mistrovství České Republiky, které se pojede na pražské Štvanici v datech 24.9.-25.9. 2022 jsou hodně časově náročné a pracovali jsme na nich již od samotného začátku roku tedy měsíce Ledna 2022.

Brány skateparku jsme otevřeli již v 7:30 ráno, kdy hlavní pořadatel a jeho pomocníci začali závod připravovat. Když bylo vše připraveno kolem 10:30 začala registrace prvních riders a po uzavření registrace mohla začít první z několika fází závodu a tou byla kvalifikace.

Samozřejmě co by to bylo za závody, kdyby nás po náročných přípravách a uzavřené registraci nezdrželo přibližně na hodinu a půl počasí. Sotva co se nám podařilo vysušit plochu skateparku přišla další vlna deště. Ta však nebyla tak četná jako ta první a přibližně kolem 12:30 se zahájil plnohodnotný závod do kterého se přihlásilo přes 40 riders z celé ČR např: Prahy, Českých Budějovic, České Lípy, Jihlavy, Štětí atd… Tito byli rozděleni dle výběru samotných riders do dvou disciplín a to street a park.

Po celou dobu závodu nás doprovázel svými beaty domácí Dj Reflux a nechybělo ani celodenní občerstvení.

Vše se nakonec s menším zpožděním vydařilo a odjelo. Sláva vítězům a čest poraženým.

Děkujeme všem za účast a nyní začínáme s partou makat na trénincích na obtížnějších tricích a levelech.

Skateboardingu zdar !!!

 

 

Hlavní pořadatel a trenér se svými svěřenci před vysušením skateparku a začátkem závodu