loader image

V sobotu 20.6. 2020 se měl uskutečnit již první skateboardový závod v Moravskoslezském kraji po koronavirové krizi a to kde jinde než v legendární Ostravsko-porubské plaze. Tento závod měl být uspořádán nejen na podporu skateboardingu jako sportu, ale také hlavně na podporu začínajících skateboardistů a oslavu mezinárodního dne skateboardingu.

Samozřejmě bez deště by to nebyli skate závody a první sobotní ani nedělní termín nám k vůli přívalových dešťů v celé ČR nevyšel a museli jsme závod přeložit na další nadcházející sobotu 27.6. 2020 a modlit se, že se již závod uskuteční. Následující týden nám od samého brzkého sobotního rána svítilo sluníčko a při otevření bran naší betonové svatyně už nás vítalo dobrých 10 skaters, kteří již trénovali na samotný start závodu a bylo jasné, že je třeba naplno zahájit přípravy. Během příprav se všichni zájemci mohli registrovat u našich profi porotců a závod pak odstartoval přesně ve 12:00. Celý contest byl rozdělen do třech kategorií, kdy startovné bylo 0,-Kč a na své si tak přišli opravdu všichni. Nechybělo ani občerstvení, skate škola ZDARMA, a celým závodem nás na hudebním doprovodu zasypával svými peckami DJ REFLUX.

Do závodu se přibližně přihlásilo 50 jezdců, kteří bojovali o prize money v hodnotě 30.000 Kč a padali opravdu těžké triky ve formě všech náročností, které skateboarding přináší.

První kategorii odstartovala skupina skate školy (holky) a v této skupině kralovala Alice Bernatíková, která vyhrála díky své čisté sérce první místo.

Další kategorii skate školy (kluci) kraloval náš nadějný osmi lety rider Filip Gotz

Kategorii starších randoom riders pak vyhrál Ostravák Jakub Rataj

Odkaz na finální oficiální video ze závodů naleznete dole pod fotkami. Přejeme hezkou zábavu a brzy zase díky čááu 

 

 

Odkaz na finální video here : https://www.youtube.com/watch?v=sBqCZHBU3kk&feature=youtube